چگونه یک معلم پیانوی خوب پیدا کنیم؟

پیدا کردن یک معلم پیانوی خوب نیازمند جستجوی اساسی می باشد چون مربی موسیقی می تواند عامل بسیار مهمی برای ورود یک هنر جو به دنیای موسیقی باشد. نواختن پیانو سرگرمی بسیاری از مردم می باشد و حتی بعضی از افراد هم به عنوان حرفه و شغل به آن نگاه می کنند. اگر شما علاقه دارید که نواختن پیانو را یاد بگیرید و یا اینکه مهارت های خودتان را بهبود ببخشید، پیدا کردن یک معلم مناسب برای اهداف شما بسیار مهم خواهد بود. یک معلم پیانوی خوب می تواند الهام بخش شما باشد و همچنین به تمرینات و اجراهای شما نظم و ترتیب ببخشد. این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا یک معلم پیانوی خوب پیدا کنید که رشد و پیشرفت شما در این ساز را تقویت کند.

این مطلب هم می تواند برا شما مفید باشد: چگونه نواختن پیانو را بیاموزیم؟

قسمت اول : مکان یابی کردن معلم های پیانو

۱-اهداف و انتظارات خودتان را در نظر بگیرید

قبل از اینکه به دنبال معلم باشید اهداف خودتان را از نواختن پیانو مشخص کنید و تعیین کنید که از مربی آموزشی چه انتظاراتی دارید. آیا شما مبتدی و تازه کاری هستید که علاقه مند به یادگیری اصول پایه ای می باشید؟ آیا می خواهید مهارت هایی را که قبلا یاد گرفته اید تازه کنید و آنها را توسعه دهید؟ 

آیا می خواهید در مدرسه یا کلیسا یا مکان های عمومی پیانو بزنید، می خواهید در رقابت ها شرکت کنید و یا می خواهید در موسیقی کار کنید و شغلی داشته باشید؟ پرسیدن این سوالات و دانستن جواب آنها، شناسایی بهترین معلم ممکن را برای نیازهای شما را آسان تر خواهد کرد .

مشخص کردن اهداف و انتظارات
مشخص کردن اهداف و انتظارات

۲- دانش آموز را در نظر بگیری

آیا دانش آموز یا هنرجو شما هستید یا فرزندتان؟ یادگیری نواختن چه نوع موسیقی را می خواهید؟ مربی های پیانو معمولا در نوع های خاصی از موسیقی و همینطور هنرجو تخصص دارند. فکر کردن در مورد صفات هنرجو هم می تواند در انتخاب معلم مناسب به شما کمک کند.

 • سن دانش آموز را در نظر بگیرید. چون شیوه ای که یک معلم به یک کودک تدریس می کند با شیوه یک فرد بزرگسال متفاوت می باشد
 • سطح توانایی هنرجو را در نظر بگیرید. اگر هنرجو یک مبتدی می باشد ممکن است که کسی را انتخاب کنید که در سطوح پایه و اولیه تدریس می کند. بنابراین یک معلم که سطح مبتدی را تدریس می کند نسبت به یک مربی در سطح پیشرفته کمتر سخت گیری می کند. به همین ترتیب کسی که بخواهد برای عموم نوازندگی کند ممکن است که به دنبال یک معلم با نظم و انظباط بیشتری باشد.
 • سبک موسیقی را در نظر بگیرید. آیا هنرجو علاقه مند به سبک خاصی از موسیقی می باشد؟ همانند سن و سطح توانایی و مهارت هنرجویان، بسیاری از مربی های پیانو در نوع خاصی از موسیقی مانند جاز، کلاسیک و یا موسیقی پاپ تخصص دارند. بنابراین با توجه به علاقه هنر جو می توانید یک مربی با سبک خاصی از موسیقی را انتخاب کنید.
در نظر گرفتن هنرجو
در نظر گرفتن هنرجو

۳- فرمت درس ها را در نظر بگیرید

در مورد نوع درس هایی که می خواهید فکر کنید. شما ممکن است که تدریس خصوصی را ترجیح بدهید و یا در مدرسه موسیقی و به صورت گروهی آموزش ببینید.  شناسایی فرمت درس هایی که متناسب با نیاز شما می باشد می تواند در انتخاب معلم مناسب بسیار مهم می باشد.

 • درس های خصوصی و گروهی را در نظر بگیرید. تدریس خصوصی به طور کلی هزینه بیشتری هم نیاز دارد اما مزیت این روش این است که معلم فقط به شما آموزش می دهد و تمام وقت خودش را به شما اختصاص می دهد. درس های گروهی ارزان تر می باشند و برای بعضی از افراد هم سرگرم کننده تر می باشد اگر چه شاید مدت زمان یادگیری شما بیشتر طول بکشد.
 • محل درس را در نظر بگیرید. آیا می خواهید در خانه معلم، استودیو و یا مدرسه موسیقی آموزش ببینید؟ آیا می خواهید معلم به خانه شما بیاید؟ برای آنکه معلم به خانه شما بیاید قبل از همه چیز شما باید یک پیانوی مناسب و با کیفیت داشته باشید.
 • برنامه خودتان را در نظر بگیرید. چه مدت زمانی را به تمرین کردن اختصاص می دهید؟ یادگری نواختن پیانو نیازمند مدت زمان زیادی می باشد و باید به تمرین و درس تعهد داشته باشید تا پیشرفت کنید. همچنین باید وقت بیشتری را با مربی آموزشی بگذرانید تا بهتر پیشرفت کنید.
در نظر گرفتن فرمت درس ها
در نظر گرفتن فرمت درس ها

۴- اسامی معلمان پیانو را پیدا کنید

هنگامی که تمام اهداف و انتظارات خودتان را مشخص کردید به دنبال  معلمی بگردید که بتواند نیازهای شما را برآورده کند و آموزش هایی که انتظار دارید را به شما بدهد. اسامی چند معلم را برای مصاحبه با آنها پیدا کنید و سعی کنید بهترین و مناسب ترین معلم را پیدا کنید.

پیدا کردن اسامی معلمان پیانو
پیدا کردن اسامی معلمان پیانو

۵- به دنبال معلم های توصیه شده باشید

تعامل و حرف زدن یکی از بهترین منابع برای پیدا کردن معلم پیانوی خوب می باشد. این به راحتی و به سرعت شما را به یک معلم می رساند.

 • دوستان و خانواده ممکن است از تجربه های خودشان و یا از کسانی که می شناسند توصیه هایی برای شما داشته باشند. گروه های موسیقی در مدارس و کالج ها و دانشگاه ها می توانند معلم هایی را به شما معرفی کنند.
 • فروشگاه های موسیقی و پیانو هم منبع دیگری است که می توانند معلم هایی را به شما توصیه کنند.
معلم های سفارشی
معلم های سفارشی

۶- در اینترنت به دنبال معلم باشید

وبسیایت هایی هستند که به معرفی مربی ها و انجمن های موسیقی می پردازند که می توانند شما را با معلم های بسیار خوبی آشنا کنند.

جستجو در اینترنت
جستجو در اینترنت

۷- آگهی ها و تبلیغات را مطالعه کنید

معلمان پیانو معمولا در آگهی ها و روزنامه ها و … برای کار خودشان تبلیغ می کنند و شما می توانید از طریق آگهی و تبلغ و … با معلمان خوبی آشنا شوید.

خواندن آگهی ها
خواندن آگهی ها

۸- یک لیست از تمام معلمان بنویسید

برای آنکه بتوانید بهترین معلم را انتخاب کنید لیستی از تمام معلم ها را بنویسید و تمام شرایط آنها را بررسی کنید.

 • داشتن گزینه های بیشتر به شما این امکان را می دهد که بهترین معلم ممکن را انتخاب کنید
 • اطلاعات تماس و همچنین تمام ملاحظات را برای هر معلم در لیست خود بنویسید تا در صورت داشتن هر سوالی بتوانید به جواب برسید.
لیست معلمان
لیست معلمان

برای یادگیری بهتر و اصولی تر، ما به شما بسته آموزشی مقدماتی آموزش پیانو به زبان ساده را پیشنهاد می دهیم

بسته آموزشی پیانوی استاد جلیل سجاد

 

 

 

در صورت تمایل به خرید لطفا کلیک نمایید

[review]

قسمت دوم : استخدام مربی پیانو

۱-با معلمان لیست خودتان تماس بگیرید

هنگامی که اسامی و اطلاعات چند معلم را پیدا کرده اید می توانید با هر کدام از آنها تماس بگیرید. این کار باعث ایجاد ارتباط با او و تعامل می شود.

 • به معلم ایملی بزنید یا با او تماس بگیرد و یا می توانید یک مصاحبه حضوری را ترتیب بدهید تا بهتر بتوانید معلم مورد نظر خودتان را استخدام کنید
 • سعی کنید با تمامی معلم هایی که در لیست خودتان دارید ارتباط داشته باشید تا بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید
تماس با معلمان
تماس با معلمان

۲- مصاحبه با معلم

مصاحبه می تواند به شما بگوید که آیا معلم برای نیازهای شما مناسب می باشد یا خیر چون به شما این امکان را می دهد که تمامی سوالاتی را که در مورد شرایط و روش های کار او در ذهن دارید از او بپرسید. همچنین معلم هم می تواند بررسی کند که با شرایط شما می تواند کار کند یا خیر

 • سوالاتی در مورد موضوعاتی مانند سبک آموزشی و مدرک او بپرسید. در مورد سبک موسیقی که تدریس می کند، در مورد پرداخت ها و سیاست های کاری و … سوال بپرسید
 • شما همچنین می توانید از دانش آموزان فعلی و قبلی معلم در مورد روش کاری و کیفیت کار معلم سوالاتی بپرسید
 • می توانید به ویژگی هایی مانند شیوه برخورد، نگرش مثبت، صبر، شیوه ی الهام بخشی و … در معلم توجه کنید
 • بسیار مهم است که هنر جو با معلم راحت باشد بنابراین به غریزه خودتان اعتماد داشته باشید. هیچ کس نمی تواند در محیطی که راحت نیست چیزی یاد بگیرد
مصاحبه با معلم
مصاحبه با معلم

۳- شرکت در یک جلسه از تدریس معلم

اگر معلم را در عمل ببینید به شما یک ایده خوب از سبک او می دهد و این که آیا هنرجویان با او راحت هستند یا خیر.

شرکت در کلاس آزمایشی
شرکت در کلاس آزمایشی

۴- تجارب خودتان را مقایسه کنید

هنگامی که با چندین معلم مصاحبه کردید تجربه های خودتان را مقایسه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 • فهرستی از نکات مثبت و منفی هر کدام از مربی ها را یادداشت کنید
 • هنگامی که لیست خودتان را مرور می کنید با توجه به یادداشت ها به راحتی می توانید مناسب ترین فرد را انتخاب کنید
مقایسه تجربه ها
مقایسه تجربه ها

۵- پیشنهاد استخدام دادن

ابتدا با معلم مورد نظر خودتان تماس داشته باشید که اگر او به هر دلیل تمایلی به کار نداشت بتوانید با بقیه گزینه ها صحبت کنید.

 • با معلم تماس بگیرید و بخواهید که آموزش شما را به عهده بگیرد و مطمئن شوید در مورد تمام برنامه ها و نیازها به خوبی تعامل داشته باشید. هر سوالی که در ذهن دارید بپرسید و جواب آن را بگیرید.
 • به تصمیم معلم در صورتی که به هر دلیلی نتوانست با شما همکاری کند احترام بگذارید
استخدام معلم
استخدام معلم

در صورت تمایل می توانید این مقاله را هم مطالعه نمایید: همه چیز درباره پیانو

[news_box title=”مطالب مرتبط” link=”http://ritmsaz.ir/category/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%B2/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%B1/” link_target=”_blank” hc_title=”” count=”4″]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه پستی رایگان

در خرید های بالای 200 هزار تومان هزینه ارسال رایگان است

ضمانت بازگشت وجه

یک هفته ضمانت برگشت مبلغ

ارسال پستی

ارسال سریع و ایمن به همه نقاط ایران

درگاه پرداخت مطمئن

بانک ملت / زرین پال / پارسیان

© ریتم ساز 2020-2008