چگونه می توانید بهترین ساکسیفون سوپرانو را پیدا کنید؟

اگر قصد خرید یک ساکسیفون سوپرانو را دارید این مقاله را مطالعه کنید. این مقاله به شما کمک می کند که بتوانید بهترین ساکسیفون سوپرانو را پیدا کنید.

ساکسیفون سوپرانو یک ابزار جالب و محبوب است. اکثر مردم در نگاه اولشان به عنوان ساکسیفون  به آن فکر نمی کنند ، اما  یکی از محبوب ترین ساکسیفون ها هستند. بیشتر موسیقیدانان معروف به  دلیل اینکه این ابزار فوق العاده همه کاره است ، آن را محبوب می دانند.

این مقاله به عنوان راهنمای شما در مورد چگونگی پیدا کردن ساکسیفون سوپرانوی مناسب و بررسی بهترین نوع آن در بازار است.

ساکسیفون سوپرانو یکی از چهار نوع محبوب ساکسیفون از قبیل: آلتو ، تنور و ساکسیفون باریتون هستند. آن ها در گام Bb قرار دارند ، بالاتر از همه ی ساکسیفون ها هستند ، معمولا حداقل نیم اکتاو بالاتر از آلتو است. ساکسیفون های سوپرانو در گام  C نیز وجود دارد ، اما آن ها بسیار نادر هستند. ساکسیفون سوپرانو در گام Eb کمتر از حد معمول وجود دارد و هنوز هم غیر معمول است.

آن ها از لحاظ بصری نیز از انواع مختلف ساکسیفون متمایز هستند. آن ها معمولا به طور کامل مستقیم یا فقط کمی در قسمت انتهایی به صورت منحنی هستند و بیشتر شبیه به کلارینت هستند و دارای شباهت جزئی با ساکسیفون است.

ساکسیفون سوپرانو دارای صدای منحصر به فرد در یک گروه موسیقی جاز است و یا صدای بی نظیری در یک گروه نظامی دارد. این یک ابزار منحصر به فرد است که با تمام ایده های معمولی که باید ساکسیفون داشته باشد مطابقت ندارد. سوپرانو علاوه بر جاز ، در سبک های R & B، پاپ ، بلوز و یا حتی موسیقی کلاسیک به علت قابلیت انعطاف پذیری آن فوق العاده عالی است. ساکسیفون سوپرانو یک ابزار منحصر به فرد و جذاب برای اجرا است.

آیا نواختن ساکسیفون سوپرانو مشکل است؟

اکثر مردم به شما می گویند که اگر می خواهید ساکسیفون سوپرانو را اجرا کنید ، باید مهارت بیشتری داشته باشید. این کار سخت تر از نواختن ساکسیفون های دیگر است. اما لزوما این موضوع درست نیست و این تصور رایج غلط است.

دلیل این که مردم به شما می گویند که نواختن سوپرانو سخت تر است این است که اکثر مردم سعی می کنند نواختن ساکسیفون سوپرانو را مانند دیگر ساکسیفون ها اجرا کنند. این  دقیقا جایی است که مشکل شروع می شود.

اکثر نوازندگان ساکسیفون سوپرانو را نیز به عنوان ابزار ثانویه خود در نظر می گیرند ، به همین دلیل سعی می کنند تلاش کنند تا آن را بنوازند. آن ها سعی می کنند تکنیک های آلتو و تنور خود را به آن اعمال کنند و به همین دلیل نمی توانند به خوبی آن را بنوازند. با رویکرد مناسب ، صبر و تمرین منظم ، متوجه می شوید نواختن ساکسیفون سوپرانو دشوارتر از سایر ساکسیفون ها نیست.

اگر می خواهید از آن به عنوان یک ابزار ثانویه استفاده کنید ، یک سوپرانو مشابه با سوراخ هایی که معمولا اجرا می کنید را دریافت کنید.

انتخاب ساکسیفون سوپرانو

انتخاب درست ساکسیفون سوپرانو می تواند به دلیل اینکه منحصر به فرد و متفاوت است ، دشوار باشد. اگر شما فقط از این فرایند پیروی می کنید ، کاربسیار ساده ای خواهید داشت.

اگر چه ممکن است ساکسیفون سوپرانو برای شما آن گونه که تصور می کردید سخت نباشد. اما به علت فشار هوای بالا همچنان انتخابی ایده آل برای یک مبتدی نیست. خوشبختانه ،  امروزه برخی از ساکسیفون های سوپرانو مبتدی نیز موجود است.

از سوی دیگر ، اگر شما اجرای فقط یک نوع ساکسیفون را تجربه کرده اید ، ممکن است در نواختن ساکسیفون سوپرانو مشکل داشته باشید. این نیاز به یک رویکرد متفاوت دارد و اگر شما بیش از حد با  آلتو یا تنور خود اجرا کرده اید ، شما در مورد سوپرانو مشکل خواهید داشت. برای همین ، خرید یک ساکسیفون سوپرانو که شبیه به وسیله ای است که اغلب شما از آن  استفاده می کنید ، به شما کمک می کند تا از این  موانع عبور کنید.

با این حال ، اگر شما تجربه اجرای ساز دیگر ، به خصوص ساز های بادی را داشته باشید ، اجرا کردن ساکسیفون سوپرانو  برایتان بسیار راحت می شود.

کدام نام تجاری ساکسیفون سوپرانو برای شما مناسب است؟

مارک های زیادی وجود دارد که ساکسیفون سوپرانو را تولید می کنند و بین آن ها تفاوت زیادی وجود دارد. بعضی از آن ها به وضوح بهتر از سازهای دیگر هستند ، اما در اکثر موارد ، انتخاب چیزی که دوست دارید بیشترین ارزش را دارد.

یاماها

یاماها یک نام تجاری شناخته شده در دنیای موسیقی است و این بدیهی است که آن ها ابزارهای بسیار خوبی با قیمت مناسب و معقول دارند. ساکسیفون سوپرانوی آن ها خوب به نظر می رسد ، هرچند شما باید از سوپرانوی دانش آموزی یا مبتدی خود دور شوید. پیشنهاد می شود انواع  حرفه ای آن ها  را تهیه کنید هر چند دارای قیمتی بالاتر است.

سلمر(Selmer)

سلمر یک سازنده  بزرگ ساکسیفون با سابقه طولانی برای ساختن ساکسیفون با شیپورهای بزرگ است. به نظر می رسد خط مارک VI آن ها برای دامنه پویای آن ، صدای بزرگ و سهولت اجرا در نظر گرفته شده است.

رازون کازانی (Razone Cazzani)

تولید کننده ایتالیایی است که به دلیل محصولات با کیفیت بالا خود را به درجه بالای محبوبیت رسانده است. ساکسیفون سوپرانوی آن ها دارای یک شیپور کمی خمیده از جنس نقره و نیکل است که به آن ها شکل منحصر به فردی می دهد. آن ها  به ساکسیفون های با کیفیت بالا معروف اند.

رازون کازانی
ساکسیفون رازون کازانی

یانیگاساوا

ساکسیفون های  یانیگاساوا استثنایی نیستند ، اما قابل اعتماد هستند. به خوبی ساخته شده اند ، مقرون به صرفه هستند و نواختن آن ها آسان است.

یانگی ساوا
ساکسیفون یانیگاساوا

نوا

یک نام تجاری از ساکسیفون سوپرانو های مبتدی با شیپور منحنی شکل است ، به طوری که اگر شما آن را دوست داشته باشید ، این نام تجاری برای چک کردن است. با توجه به شباهت آن ها با آلتو به اندازه کافی به شما کمک می کنند تا بهتر تمرین کنید.

مارک های بیشتری نیز وجود دارد. قبل از انتخاب یکی از سالکسیفون های خود ، تحقیقاتی را که می توانید بر روی  یک نام تجاری انجام دهید.

آیا ساختار ساکسیفون سوپرانو خوب است؟

ساکسیفون سوپرانو خیلی پیچیده تر از سایر انواع ساکسیفون ساخته شده است. ساختن یک ساکسیفون کوچک با صدای بلند ، کار دشواری است. ساخت ساکسیفون سوپرانو ارزان قیمت بسیار سخت تر از آلتو و تنور است و باعث می شود ساکسیفون مناسبی تولید نشود.

بنابراین ، اگر یک ساکسیفون سوپرانو را تهیه کنید که به خوبی ساخته نشده باشد و با دوام نباشد ، شما دوران سختی خواهید داشت. این بدون در نظر گرفتن مهارت شما نت های بدی را اجرا می کند به سرعت بدتر خواهد شد. این یکی دیگر از دلایل این است که ساکسیفون سوپرانو فوق العاده سخت است .

هنگامی که شما یک ساکسیفون سوپرانو را خریداری می کنید ، آن را به یک فروشگاه موسیقی ببرید تا توسط یک فرد متخصص  بررسی و اصلاح شود. اگر خیلی ضعیف ساخته شده باشد ، به شما می گوید و می توانید آن را بازگردانید.

برای یادگیری بهتر ساکسیفون ، ما به شما بسته آموزشی آموزش تصویری سطح مقدماتی ساز ساکسیفون را پیشنهاد می دهیم.

در صورت تمایل به خرید لطفا روی تصویر زیر کلیک نمایید.

آموزش ساکسیفون

 برای خرید ساکسیفون سوپرانو چقدر می توانید هزینه کنید؟

در نهایت ، مسئله بودجه شما وجود دارد. همه چیز را که در نظر می گیرید ، در نهایت بستگی به هزینه ای که می توانید خرج کنید ، دارد. با این حال ، حتی اگر شما به اندازه کافی پول ندارید ، نباید یک ابزار پلاستیکی یا قلع ارزان قیمت را تهیه کنید. در حالی که آن ها ممکن است برای  شما کمتر هزینه بردارد ، اما آن ها تقریبا بی فایده و بدون استفاده خواهند بود.

سعی کنید چیزهایی را که مقرون به صرفه هستند ، اما خوب ساخته شده اند را تهیه کنید. شما ممکن است برای پیدا کردن چنین ابزاری مشکل داشته باشید ، اما با تلاش اضافی می توانید جنسی را پیدا کنید که برایتان مناسب تر باشد.

۵ مارک ساکسیفون سوپرانو که می توانید با هزینه ی کم خریداری کنید.

۱-Nuvo N510JBBK :

این ساز یک ابزار یادگیری بزرگ است که به هیچ وجه هزینه های پس از خرید را ندارد. اگر شما به دنبال بهترین ابزار ارزان قیمت هستید ، این ساکسیفون سوپرانویی است که باید بررسی کنید. قیمت آن مناسب است. با این حال ، این نقطه شروع خوبی برای افرادی است که می خواهند به یادگیری ابزار دیگری بپردازند ، مخصوصا اگر آن ها  قبلا با  آلتو یا تنور کار کرده اند .

Nuvo N510JBBK
ساکسیفون Nuvo N510JBBK

این ساکسیفون  از مواد  عالی ساخته نشده است. بدنه بیشتر پلیمر است و شیپور از سیلیکون ساخته شده است. این ابزار ضد آب است. برای مبتدیان و کودکان عالی است. این نوع نیز کمی متفاوت از ساکسیفون سوپرانو  معمولی است که گام  Cدر آن مثل همه ابزارهای Nuvo قرار دارند – پس برای آن آمادگی داشته باشید. محدوده کروماتیک از C تا G کاملا متفاوت است.  الگوی انگشتان نیز متفاوت نشان داده شده اند ، الگوهای انگشت آن ها سنتی نیستند.

با این حال این یک ساکسیفون سوپرانوی مبتدیانه قوی است که تمام لوازم جانبی را به همراه دارد که شامل دو ورقه رید یک قطعه دهانی و بند گردن است.

۲- سلمر(Selmer SS600)

این ساکسیفون سوپرانوی نزدیک به حرفه ای در نگاه  اول بسیار زیبا و دارای  صدای خوبی است. این ساکسیفون سوپرانو دارای کلید F # بالا  است که برای اجرا بسیار آسان است .

سلمر(Selmer SS600
ساکسیفون سلمر Selmer SS600

تنظیم خوب احتمالا به ساختار فوق العاده این وسیله کمک می کند. این کار با دقت انجام می شود و مدت زمان زیادی طول می کشد. قطعه دهانی  و لیگاتور باید جایگزین شوند. شما نیز نیازی به رید های جدید ندارید.

به طور کلی ، این یک ابزار مناسب و معقول است که بسیار بهتر از انواع مختلف در محدوده قیمت های مشابه است و از داشتن  آن لذت خواهید برد.

۳- Merano GWD500GD : ساز قابل اطمینان برای مبتدیان

Merano GWD500GD  یک سوپرانو B تخت با پوشش طلایی استثنایی و ساختمانی عالی است. بسیار با دوام ساخته شده است ، به طوری که ممکن است ، از آن را برای سال ها زیادی استفاده کنید. همچنین با یک جعبه ی مخملی همراه است که می تواند برای ابزارهای دیگر نیز استفاده شود. شما همچنین یک چاقو ، یک جفت دستکش ، یک پیچ گوشتی و پارچه تمیز کردن را با آن دریافت می کنید.  این یک معامله خوب با قیمت پایین است.

Merano GWD500GD
ساکسیفون سوپرانو Merano GWD500GD

اما مسئله اصلی این است که آن گونه که شما انتظار دارید نت ها را اجرا نمی کند. این یک ابزار مناسب و معقول است ، اما صدا بر روی برخی از نت ها متغیر است. صدای  Bb و G # به طور خاص خاموش می شوند و شما نمی توانید در مورد آن کار کنید. این نیز برایتان  دشوار است و اکثر مغازه ها آن را برای شما انجام نمی دهند.

این سوپرانو دارای طول عمر زیاد و از جنس بسیار خوب ساخته شده است و دارای قیمت مقرون به صرفه و همراه با از لوازم جانبی زیادی است که یک ساکسیفون سوپرانوی عالی برای مبتدیان است.

۴- Antigua Winds X/P SS1202LQ:  

در اینجا یک سوپرانو برای مبتدیان ساخته شده است که کمی گران تر از نوع معمولی است. با این حال ، با پرداخت این قیمت ، شما یک ابزار خوب را تهیه می کنید که فوق العاده خوب ساخته شده است. این سوپرانو از قطعات و تجهیزات محکم ساخته شده  است و همه چیز در جای مناسب قرار دارد. شما چند لوازم جانبی خوب را با آن دریافت می کنید ، یک مورد خوب از این لوازم  دو بند گردن محکم است.

Antigua Winds X/P SS1202LQ
ساکسیفون Antigua Winds X/P SS1202LQ

 رید ، قطعه دهانی و لیگاتور این ساکسیفون سوپرانو ضعیف است و به راحتی  از بین می روند و مناسب نیستند. شما باید آن ها را جایگزین کنید.

علاوه بر این ، این ابزار همچنین دارای یک مشکل است ، اینکه  کلید اکتاو درست کار نمی کند و برخی از نت ها بالاتر و پایین تر از لحن است.

۵- Yamaha YSS-475II  : شکل و صدای حرفه ای با قیمت متوسط

اگر یک نوازنده ی سطح متوسط ​​هستید و قصد دارید قدم بعدی را دنبال کند و به سطح حرفه ای برسید ، این یک ابزار عالی برای شما است. این ساکسیفون سوپرانو به اندازه ابزارهای بالا قیمت زیادی ندارد. اما دارای  کارایی خوبی است و به سطح مهارت شما بستگی دارد.

Yamaha YSS-475II
ساکسیفون سوپرانو Yamaha YSS-475II

در میان ویژگی های آن تنظیم عالی و قابل تنظیم بودن راحت آن برجسته است.  دارای یک مزیت بزرگ برای کسانی که دستان کوچک  یا  بزرگ تری دارند ، است. کلید F # بالا دارای لمس خوبی است.

قیمت این سوپرانو بسیار زیاد است . با این حال ، از آنجا که این محصول با کیفیت بالا است ، ارزش قیمت بالای آن را دارد.

بهترین ساکسیفون سوپرانو

همه این ساکسیفون سوپرانوهای معرفی شده در این مقاله به گونه ایی عالی هستند و این که شما کدامیک را انتخاب می کنید ، بیشتر به ترجیح شخصی و سطح مهارت شما بستگی دارد. با این حال ، اگر شما نیاز به یک ساکسیفون سوپرانوی  برجسته دارید ،  Yamaha YSS-475II بهترین خواهد بود. این ساکسیفون سوپرانو تقریبا همه چیز را برای شما در نظر می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه پستی رایگان

در خرید های بالای 200 هزار تومان هزینه ارسال رایگان است

ضمانت بازگشت وجه

یک هفته ضمانت برگشت مبلغ

ارسال پستی

ارسال سریع و ایمن به همه نقاط ایران

درگاه پرداخت مطمئن

بانک ملت / زرین پال / پارسیان

© ریتم ساز 2020-2008