نوازندگان برتر ترومپت که باید بشناسید.

این مقاله  نوازندگان برتر ترومپت را  که باید بشناسید معرفی می کند برای آشنایی با این نوازندگان این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

همان طور که می دانید ، ترومپت ابزاری بی انتها و بی نظیر است که به دلیل ایجاد صدای بالا در بین بسیاری از سازها مشهور است. می توان گفت که ترومپت برای ایجاد شور و عشق و علاقه شما به موسیقی مناسب است. از این رو ، اکنون ما تعدادی از بهترین نوازندگان ترومپت را که از عملکرد آن ها بسیار استقبال می شود ، برای شما پیشنهاد خواهیم کرد.

با این حال ، ما مطمئن نیستیم که این لیست برای شما مناسب باشد زیرا به نظر می رسد این امر سلیقه ای است. بهترین نوازنده ترومپت تا حد زیادی در هنر جهان نقش داشته و دنیای ما را زیباتر و متنوع تر می کند. امیدوارم که این مقاله را مفید و کاربردی بدانید.

نوازندگان برتر ترومپت

لوییس آرمسترانگ(Louis Armstrong)

او از اهالی نیواورلئان آمریکا بود و در نیویورک درگذشت. قبل از مرگش ، با یک ترومپت در دنیای جاز عالی عمل کرد. او فقط یک نوازنده برجسته ترومپت نبود.

لویی آرمسترانگ در اوایل کار خود در چندین مکان اجرا کرده بود. در اوایل ۲۰ سالگی ، او به شیکاگو رفت. از سال ۱۹۵۶ شهرت وی در سراسر شهر گسترش یافت. او مشهور شد و تا زمان مرگ ، به عنوان یکی از تأثیرگذارترین هنرمندان جاز جهان و بهترین نوازنده ترومپت شناخته شد.

لوییس آرمسترانگ
لوییس آرمسترانگ

آرمسترانگ یک موسیقیدان برجسته بود و هم در داخل آمریکا و هم در خارج آن مخاطبان دنیای جاز را به خود جلب کرد.

در اوایل کار خود ، آرمسترانگ در کنار رودخانه های نیواورلئان اجرا کرده بود. پس از آن ، در اوایل دهه ۲۰ به عنوان یک نوازنده ترومپت و یک هنرمند پرشور ، دست از کار نکشید. در چند دهه بعد ، وی ضبط های فوق العاده ای از جمله “چه دنیای شگفت انگیزی” و “سلام دالی” منتشر کرد.

او هنوز هم به عنوان یکی از قدرتمندترین هنرمندان جاز جهان و بهترین نوازنده ترومپت شناخته شده است.

چت بیکر(Chet Baker)

چت بیکر در اوکلاهامای آمریکا متولد شد و شروع به یادگیری نحوه نواختن ترومپت در مدرسه کرد و او مهارت و استعداد خود را در طول زمان اجرا در یک گروه در ارتش آمریکا توسعه داد. با این حال ، وی به دلیل پیوستن به گروه Gerry Mulligan ، در حرفه خود موفق شد.

چت بیکر
چت بیکر

او به دلیل اجرا با ترکیبی از ترومپت و ساکسیفون باریتون مولیگان ، شناخت بیشتری کسب کرد. بیکر به عنوان یک نوازنده ترومپت با استعداد شناخته می شد. در طول زندگی حرفه ای وی آلبوم های زیادی را منتشر کرد و او وقت بیشتری را برای تمرین صرف می کند بدون اینکه زمان کافی برای استراحت داشته باشد و این بر سلامتی او تأثیر گذاشته بود. او در آمستردام در سال ۱۹۸۸ درگذشت.

لی مورگان(Lee Morgan)

لی مورگان یکی از جوان ترین نوازندگان ترومپت است که به یک افسانه تبدیل شده است. لی مورگان در هجده سالگی ، شروع به اجرا در گروه بزرگ Dizzy Gillespie کرد ، و او به عنوان نیروی اصلی در مسابقات سخت شناخته شد. پس از موفقیت ، وی به ضبط آلبوم حماسه John Coltrane در سال ۱۹۵۷ ، قطار آبی (blue train)و همچنین بسیاری از آلبوم های دیگر مانند  Art Blakey’s Jazz Messengersو Hank Mobley رسید.

لی مورگان
لی مورگان

کینگ الیور(King Oliver)

کینگ اولیور که از محبوبیت زیادی برخوردار است به جوزف ناتان معروف است. وی در نیواورلئان متولد شد. اولیور به عنوان نوازنده و رهبر کورنت جاز شناخته می شد. او به دلیل سبک اجرا خود توجه و شناخت بیشتری به دست آورد.

او به غیر از اینکه یکی از بهترین  نوازندگان ترومپت است ، به عنوان یکی از بهترین آهنگسازان نیز شناخته می شد. او معلم و مربی لوییس آرمسترانگ شد. بنابراین می توانیم به دلیل سهم وی در دنیای جاز ، او را پدر جاز بنامیم.

کینگ الیور
کینگ الیور

وی در سال ۱۹۲۲ گروهی تشکیل داد به نام های کینگ الیور و گروه موسیقی جاز کرلو. فقط سال ها بعد به دلیل مشکلی که با لثه دندان خود داشت دیگر نتوانست اجرا کند.

آلیسون بالسوم(Alison Balsom)

آلیسون بالسوم یک نوازنده زن ترومپت مشهور انگلیسی بود. بدون شک او مادر ترومپت است. او با نواختن ترومپت معروف شد و در دنیای کلاسیک ترومپت مشهور بود. وی در ۷ اکتبر ۱۹۷۸ به دنیا آمد و در سن ۴۰ سالگی درگذشت. او یکی از بزرگ ترین نوازندگان زن کلاسیک ترومپت بود و همین موضوع او را بی نظیر کرد.

آلیسون بالسوم
آلیسون بالسوم

مهارت و سبک اجرا او همیشه زبانزد عام و خاص بود. او در کار خود بهترین بود و وقتی که برای  شنونده رضایت بخش باشد و مخاطب را با آنچه اجرا می کند همراه خود نگه دارد. عشق او به موسیقی بسیار زیاد بود ، این امر به او کمک می کرد  تا در طول حرفه خود به عنوان یک نوازنده عالی ترومپت باشد. او در واقع انگیزه ای برای سایر نوازندگان زن است.

کلیفورد براون(Clifford Brown)

کلیفورد یک  نوازنده شناخته شده ترومپت بود و در سن ۲۵ سالگی در اثر تصادف درگذشت. اما قبل از مرگ وی ، او بسیار الهام بخش بود و تأثیر بسیاری از نوازندگان ، مانند فرد ، دونالد برد ، لی مورگان و هابرارد را بر عهده داشت. او پیش از مرگ خود آلبوم های زیادی را ضبط کرد و بیشتر نوازندگان ترومپت جوان از آن سود برده اند.

کلیفورد براون
کلیفورد براون

او نوازنده دنیای جاز است و شما نمی توانید نام بهترین نوازنده جهان جاز را بدون ذکر کلیفورد براون ذکر کنید. اگر چه او زود درگذشت ، اما با این چند سال اندک تأثیرگذاری زیادی در دنیای ترومپت داشت و نوازندگان زیادی از او بهره مند شدند.

مایلز دیویس(Miles Davis)

مایلز دیویس آنقدر استعداد داشت که در همان زمان مسئولیت بسیاری از وظایف را نیز به عهده گرفت: یک آهنگساز ، یک گروه باند و البته یک نوازنده بزرگ ترومپت. مایلز دیویس بسیار تأثیرگذار بوده است و بارها موسیقی را تغییر داده است. او آلبوم های جالبی را که در دهه ۱۹۴۰ ضبط و منتشر کرد و در دنیای جاز مشهور بود.

مایلز دیویس
مایلز دیویس

در سال ۱۹۵۹ آلبومی را به نام پادشاه آبی منتشر کرد ، بدون شک ، این آلبوم پرفروش ترین آلبوم تاریخ جاز شد. پس از آن ، وی همچنان به گسترش جادوی خود با سازهای برقی پرداخت. آزمایش همان چیزی بود که آغاز ترکیب جاز و راک را به وجود آورد.

آرت فارمر(Art Farmer)

در دهه ۵۰ ، آرت فارمر شروع به نواختن ترومپت با سونی رولینز ، گری مولیگان ، هوراس سیلور و جیجی گریس کرد. او بیشتر به کار خود ادامه داد تا با سبک های دیگر شروع کند. او فقط به دلیل توانایی اجرا در سبک های مختلف ، توسط بسیاری از افراد مانند جورج راسل و کوئینسی جونز استخدام شد.

وی همچنان به انتشار آلبوم های زیادی ادامه داد و به دلیل مهارت و سبک اجرا خود در سراسر جهان به رسمیت شناخته شد.

آموزش آواز و تصنیف خوانی مجموعه ای قابل استفاده برای افرادی است که می خواهند در زمان اندکی به یادگیری بپردازند. این پکیج به صورت تصویری و گام به گام  جهت آموزش در منزل و بدون صرف هزینه های بالای کلاس های آموزشی منتشر شده در ۲ لوح dvd و قابل استفاده در کامپیوتر و پلیرهای خانگی با تدریس استاد فریدون فراهانی می باشد.

جهت تهیه این مجموعه منحصر به فرد روی تصویر زیر کلیک نمایید. 

 دونالد بایرد(Donald Byrd)

در اواخر دهه ۵۰ و اوایل دهه ۶۰ ، دونالد بایرد شروع به انتشار برخی از آلبوم های سخت کرد که مشهورترین آلبوم او A New Perspective بود.

برایاد نقش سایدینگ را گرفت. علاوه بر این ، او با سونی رولینز ، هربی هنکوک ، اریک دلفی ، جکی مک لین و وس مونتگومری و نوازندگان افسانه ای بسیاری اجرا و ضبط کرد.

 دونالد بایرد(Donald Byrd)
دونالد بایرد

در اوایل دهه ۹۰ ، ترکیب فوق العاده ای از جاز و هیپ هاپ توسط دونالد برد و رپ گورو ساخته شده بود.

دریک واتکینز(Derek Watkins)

دریک واتکینز توسط متخصصان همکار خود در نسل خود به عنوان یکی از بهترین نوازندگان ترومپت در نظر گرفته شد. وی به سرطان مبتلا شد و در سن ۶۸ سالگی درگذشت.

دریک واتکینز(Derek Watkins)
دریک واتکینز

واتکینز اکثر موسیقی متن فیلم های جیمز باند را اجرا، به طور معمول Skyfall در سال ۲۰۱۲ و همچنین مواردی در فیلم For Your Eyes Only در سال ۱۹۸۱ را نواخت.

آرتورو ساندول( Arturo Sandoval)

آرتورو ساندول یک نوازنده ترومپت قدرتمند و شگفت انگیز اهل کوبا است. او به دلیل صدای زیاد و همچنین بالاترین رجیستر ، مخاطبان زیادی را در سراسر جهان به خود جلب می کند. این امر هم به همین دلیل است که وی را به بزرگ ترین نوازنده تاکنون تبدیل کرده است.

به خصوص ، هنگام اجرا با صدای پایین ، او می تواند احساسی بسیار راحت و آرام به شما بخشد. او می تواند در همه نوع کنسرتی اجرا کند ، حتی با تغییر از پرداختن به مجموعه موسیقی کلاسیک به جاز در همان کنسرت.

آرتورو ساندول Arturo Sandoval))
آرتورو ساندول

علاوه بر این ، آرتورو ساندول همیشه می خواهد با پخش نت های بالا جمعیت را راضی کند تا ارزش موسیقی را نشان دهد.

فردی هوبارد(Freddie Hubbard)

فردی اولین آهنگ خود را در سال ۱۹۶۰ منتشر کرد. وی به دلیل سخت کوشی در موسیقی پاپ معروف شد. در طی چند سال ، وی به دلیل کار سخت خود با جاز شناخته شد. او یکی از بهترین نوازندگان ترومپت و در واقع الگوی نقش برای جوان ترین نوازنده است. در واقع یک شخص انگیزه دهنده و تأثیرگذار در دنیای جاز است.

فردی هوبارد(Freddie Hubbard)
فردی هوبارد

پس از انتشار اولین آلبوم در سال  ۱۹۶۰ ، فردی هوبارد علاوه بر ترومپت ، همچنان به عنوان نوازنده بزرگ در پاپ هارد کار کرد.

برخی از بهترین ضبط های سخت او در این زمان Hub-tone ، Breaking Point و Ready for Freddy بود. در اوایل دهه ۱۹۷۰ ، او ضبط های Straight Life و Clay Red را منتشر کرد.

دیزی گیلسپی(Dizzy Gillespie)

دیزی نقش اساسی در جنبش افرو-کوبایی داشت. دیزی در هر زمینه ای که تخصص خود را انجام داده ، کار بزرگی انجام داده است که نوازنده و پیشرو با فضیلتی هستند. به عنوان مثال ، او می توانست در گام و حتی رجیستری بالا ، ترومپت اجرا کند.

علاوه بر این ، وی همچنین آلبوم های زیادی را قبل از درگذشت در ۷۵ سالگی ، در سال ۱۹۹۳ منتشر کرد. وی بسیاری از ضبط ها را در دهه ۱۹۵۰ منتشر کرد.

دیزی گیلسپی(Dizzy Gillespie)
دیزی گیلسپی

گیلسپی همچنین مسئولیت یکی از نمایش های ستاره ای (با باب پاول و چارلی پارکر) را روی آلبوم زنده افسانه ای کوینتت در تالار ماسسی به عهده گرفت که در بین فوق العاده ترین ضبط ها قرار دارد.

مینارد فرگوسن(Maynard Ferguson)

مینارد فرگوسن ، رهبر یک باند و همچنین یک نوازنده ترومپت  اهل کشور کانادا بود ، که در سن ۷۸ سالگی در اثر نارسایی کلیه و کبد درگذشت. فرمان خارق العاده ، قدرت و استحکام وی و از بین بردن فرمان بلند ، به طور کلی همه نوازندگان سازهای برنجی را در سرتاسر جهان در زمان خود شگفت زده کرد.

در طول حرفه او ۶۰ آلبوم ضبط شد که همگی بالای ۶۰ سال به طول انجامید.

مینارد فرگوسن(Maynard Ferguson)
مینارد فرگوسن

فاتس ناوارو(Fats Navarro)

فاتس ناوارو در ۲۴ سپتامبر ۱۹۲۳ به دنیا آمد و در ۷ ژوئیه ۱۹۵۰ درگذشت. اجداد وی کوبایی ، آفریقایی بودند. وی در کیو وست فلوریدا متولد شد و از شش سالگی درس پیانو را شروع کرد. در سیزده سالگی ، شروع به مطالعه شیوه زندگی کرد و او در دبیرستان هم به مطالعه ترومپت و هم ساکسیفون تنور پرداخت. پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان ، فاتس ناوارو عازم اورلاندو شد و به گروه Sol Albright پیوست.

او به گروه بزرگ Snookum Russell ، مستقر در ایندیاناپولیس پیوست و چند سال سازنده را در آن گروه بزرگ گذراند. او به عنوان نوازنده اصلی ترومپت در گروه تبدیل شد و به سبکی شبیه به سبک روی الدریج اجرا کرد.

بیسمارک بیایدربک (Bix Beiderbecke)

لئون بیسمارک بیایدربک پیانیست ، کورنتیست و آهنگساز برجسته آمریکایی جاز آمریکایی بود که با نام صحنه خود “بیکس” بیایدربک نیز شناخته می شد. از سوی برخی او پدر ژانر ” جاز” و همچنین سبک تصنیف جاز است.

بیسمارک بیایدربک در ۱۰ مارس ۱۹۰۳ در دوانپورت ، آیووا متولد شد. مادرش نوازنده بود و به پسرش یاد داد که تنها دو سال داشت پیانو بنوازد. استعداد بیایدربک با پیانو شگفت انگیز بود ، در هفت سالگی محبوبیت خود را در سراسر دوانپورت به دست آورد ، تأثیرات جاز اولیه بیایدربک شامل “گروه اصلی جاز دیکسی لند” و “نیک لاکروکا” می باشد.

بیسمارک بیایدربک (Bix Beiderbecke)
بیسمارک بیایدربک

 بیایدربک به صورت حرفه ای از زمان پیوستن به ارکستر Wolverine در سال ۱۹۲۳ شروع به کار کرد. این گروه مدت زمان زیادی را صرف اجرا در کلوپ استاکتون در اوهایو می کرد ، و قطعاتی را که در ابتدا توسط نیک لاکروا و لری شیلد نوشته شده بود ، پوشاند. به بیایدربک اجازه آزادی بداهه نوازی داده شد و این گروه دوره هایی از سبک منحصر به فرد جاز داغ جاز بیایدربک را در اجرای خود مشاهده کرد.

او گروه را در اکتبر سال ۱۹۲۴ ترک کرد و پس از مدت کوتاهی در دانشگاه آیووا ، با فرانکی ترومپتباور آشنا شد. در آن زمان یکی از تأثیرگذارترین ساکسیفونیست های جاز بود و او به دلیل ملودی های فوق العاده فنی شناخته شده بود.

بیایدربک در ۶ اوت ۱۹۳۱ در آپارتمان خود درگذشت. او به عنوان یکی از تأثیرگذارترین تکنسین های جاز دهه ۱۹۲۰ شناخته می شود.

وودی شاو (Woody Shaw)

وودی شاو ، جونیور در لاریبورگ ، نیویورک در شب کریسمس (۲۴ دسامبر) ، ۱۹۴۴ به دنیا آمد. پدر وی ، سر وودی شاو ، خواننده بود. پدر وودی همچنین در مؤسسه لورینبرگ حضور داشت.

در سن شش ماهگی ، والدین وودی جونیور به نیوآرک ، نیویورک نقل مکان کردند و در آنجا او بیشتر دوران کودکی خود را گذراند.

وودی شاو (Woody Shaw)
وودی شاو

در دبیرستان کلیولند جونیور ، وی با یک معلم برجسته موفق ، آقای جروم زیرینگ آشنا شد و در این مدت ، در ۱۱ سالگی ، ضمن گوش دادن به دیزی گیلسپی ، لوئیس آرمسترانگ ، هری جیمز و بعداً کلیفورد براون ، شروع به تحصیل شیوه کلاسیک کرد.

وودی در نوجوانی با نوازندگان ترومپت بی شماری از جمله کنی دورام ، هنک مبلی ، لو دونالدسون و دیگران در نیوآرک نشست.

در سال ۱۹۶۴ ، در سن ۱۹ سالگی ، وودی برای کار با گروه دلفی به پاریس نقل مکان کرد ، اما دلفی درگذشت ، بنابراین وی یک سال و نیم در آنجا زندگی کرد و در حالی که با افرادی مانند بود پاول ، کنی کلارک ، جانی گریفین ، دکستر گوردون زندگی می کرد ، در آنجا پیشرفت کرد.

در سال ۱۹۷۰ وودی اولین آلبوم خود را ساخت که در آن گری بارتز ، بنی ماسپین ، ران کارتر و لنی وایت حضور داشتند. اندکی پس از آن ، وی آلبوم دوم خود را ضبط کرد و در همین زمان به سانفرانسیسکو منتقل شد و در آنجا با بابی هاتچرسون و دیگران همکاری نزدیکی داشت و بارها در باشگاه معروف کیستون کورنر همکاری کرد.

تد کورسون (Ted Curson)

تد کورسون
تد کورسون

تئودور تد کورسون متولد۳ ژوئن ۱۹۳۵ در فیلادلفیا ، پنسیلوانیا ، ایالات متحده است و در ۴ نوامبر ۲۰۱۲ در مونتکلر ، نیوجرسی ، ایالات متحده درگذشت.

کورسون اولین ترومپت خود را در ده سالگی دریافت کرد و اولین گروه خود را با دوستان خود تشکیل داد. وی در هنرستان موسیقی گرانوف در فیلادلفیا تحصیل کرد. وی به درخواست مایلز دیویس در سال ۱۹۵۶ به نیویورک نقل مکان کرد. اولین ضبط خود را با سیسیل تیلور در سال ۱۹۵۹ انجام داد. در اوایل دهه ۱۹۶۰ او به گروه چارلز مینگوس پیوست.

کورسون تابستان های زیادی را در شهر پوری گذراند. در سال ۱۹۹۸ به عنوان شهروند افتخاری این شهر منصوب شد.

در سال ۱۹۷۰ کورسون آلبوم Ode To Booker Ervin را با نوازندگان فنلاندی ضبط کرد. این آلبوم نخستین بار در ژانویه ۲۰۱۳ با فرمت CD منتشر شد.

کورسون در نوامبر ۲۰۱۲ بر اثر سکت قلبی درگذشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه پستی رایگان

در خرید های بالای 200 هزار تومان هزینه ارسال رایگان است

ضمانت بازگشت وجه

یک هفته ضمانت برگشت مبلغ

ارسال پستی

ارسال سریع و ایمن به همه نقاط ایران

درگاه پرداخت مطمئن

بانک ملت / زرین پال / پارسیان

© ریتم ساز 2020-2008