معرفی ۹ کتاب عالی از بهترین کتاب ها در زمینه پیانو

این متن به معرفی ۹ کتاب عالی از بهترین کتاب ها در زمینه پیانو می پردازد. برای ارتقاء دانش و مهارت خود در زمینه این ساز محبوب با ما همراه باشید.

بهترین کتاب ها در زمینه پیانو را در این متن معرفی خواهم کرد. کتاب هایی که به کمک آن ها می توانید پیانو را بشناسید و در سطوح مختلف به کمک استاد و یا بدون نیاز به استاد در سطح مقدماتی و پیشرفته در رابطه با این ساز محبوب مهارت کسب کنید. اما قبل از معرفی بهترین کتاب ها در زمینه آموزش پیانو، بهتر است پیانو و مختصری از تاریخچه این ساز معروف را با هم بخوانیم.

[news_list title=”برای یادگیری بهتر خواندن این مقالات نیز به شما توصیه می گردد.” display=”category” category=”627″ hc_title=”” count=”2″]

معرفی پیانو

پیانو در سال ۱۷۰۰ میلادی ابداع شد، اما اوج نواختن آن در دهه ۱۷۸۰ بود. امروزه پیانو یکی از محبوب و پر طرفدارترین سازها در دنیا می باشد که به صورت تک نوازی و درهم نوازی نواخته می شود.

درطی دویست سال گذشته، بیش از هر ساز دیگر برای پیانو آثار برجسته و مفید تولید شده است. پیانو دارای ۸۸ شستی می باشد. نوازنده آن از دو دست برای نواختن این ساز استفاده می کند. به لحاظ گستره صوتی پیانو کامل ترین ساز محسوب می شود. این ساز ۷۰ اکتاو را تولید می کند. از لحاظ دینامیک (شدت صوت ضعیف و بلند) ضعیف ترین نجوا و کوبنده ترین صوت ها را می توان با پیانو نواخت.

پیانو فورته چیست؟

در موسیقی در گذشته به ساز ضعیف «پیانو» و به ساز قوی آن «فورته» اطلاق می شود. در کل به پیانو قبلاً « پیانو فورته» می گفتند. پیانو فورته ترکیبی از صداهای ضعیف و قوی بود که توسط ساز پیانو نواخته می شد. امروزه واژه فورته از نام این ساز حذف شده و به آن « پیانو» گفته می شود. پیانو از کوبیدن ضربه چکش به سیم ها نواخته می شود. هر اندازه محکم تر ضربه وارد شود، صدای تولید شده مرتعش تر و بلند تر است. ضربه های ضعیف چکش، سیم ها را به آرامی مرتعش می کند و نجوای ملایم به گوش می رسد.

اجزای ساز پیانو

این ساز سه پدال در بخش پایین دارد. مهمترین پدال، پدال نگه دارنده صدا است که در سمت راست ساز جا گرفته است. نگه داشتن این پدال موجب می شود، با رها کردن شستی، صدا هم چنان تداوم داشته باشد. پدال سمت چپ، پدال تک سیم (پدال ملایم) است. کار این پدال یک نواخت و یک دست کردن صدای ساز و کاهش شدت و ضعف صدا است. پدال وسط که البته پیانو های دیواری آن را ندارند، درهم ریختگی و فرو رفتن صدا را کنترل می کند.

امروزه این ساز جزو سازهای محبوب جهان است و هر روزه به طرفداران و علاقه مندان آن افزوده می شود. برخی از کلاس های آموزش موسیقی در آموزشگاه ها و برخی به صورت خصوصی پیانو را نزد استاد به صورت حرفه ای می آموزند. اما عده ای به صورت خود آموز در منزل  به یادگیری این ساز می پردازند.

اگر شما هم جزو طرفداران پیانو هستید و می خواهید دانش خود را در رابطه با بهترین کتاب های آموزش پیانو بالا ببرید. این متن را دنبال کنید. در ادامه به معرفی کتاب های بر جسته پیانو می پردازم.

بهترین کتاب ها در زمینه پیانو

کتاب هایی که همراه با استاد باید آموزش داده شوند و همچنین کتاب هایی که به صورت خودآموز می توانید از آن ها برای ارتقاء مهارت زدن پیانو استفاده کنید، در ادامه آمده است.

کتاب بِیِر   beyer کتابی برای مبتدی ها به کمک استاد

کتاب بِیِر beyer کتابی برای مبتدی ها به کمک استاد
کتاب بِیِر beyer کتابی برای مبتدی ها به کمک استاد

این کتاب اثر فردیناند بیر می باشد که توسط استاد منصور پرویزی به فارسی ترجمه شده است. تا کنون ۴۸ بار این کتاب تجدید چاپ شده است. در این کتاب تمرین های زیادی برای تقویت انگشتان دو دست وجود دارد. در این کتاب توجه زیادی به استایل درست نوازندگی و رعایت جزئیات آن شده است. برای مبتدی ها این کتاب یک پیشنهاد عالی است.

محتوای کتاب بِیِر

در این کتاب تمرین های دو نوازی برای شاگرد و استاد وجود دارد. کاربرد درست نکات این کتاب به تقویت مهارت نوازدگی شما کمک شایانی می کند. یک تئوری سریع در ابتدای کتاب وجود دارد که برای مرور  مطالب و نکات اصولی خیلی مفید است. این کتاب پیانو را در حد استاندارد آموزش می دهد. اگر می خواهید به صورت حرفه ای پیانو بیاموزید، استفاده از این کتاب پیشنهاد مناسبی برای شما می باشد.

با استفاده از این کتاب می توانید، قدم به قدم پیانو را یاد بگیرید. برای خودآموزی پیانو این کتاب توصیه نمی شود.

در صورتی که تمایل دارید پیانو را به صورت حرفه ای و از دوره مقدماتی تا دوره پیشرفته یاد بگیرید، ما بسته آموزشی استاد عباس توکلی را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای خرید این بسته آموزشی کلیک نمایید.

کتاب چهل آهنگ برگزیده برای پیانو

کتاب چهل آهنگ برگزیده برای پیانو
کتاب چهل آهنگ برگزیده برای پیانو

 

کتاب چهل آهنگ برگزیده تالیف استاد ناصر جهان آرای به زبان فارسی می باشد. این کتاب تا کنون هشت بار تجدید چاپ شده است. استفاده از این کتاب برای هنرجویان از سطح مبتدی تا پیشرفته مناسب است. در این کتاب یک مجموعه از قطعات پاپ و کلاسیک، از ساده به دشوار تدریس می شود. علائم و نشانه ها در این کتاب به صورت واضح و صریح بیان شده شده است. طوری که هنر جو به راحتی تئوری موسیقی را درک می کند.

آرایش قطعه بندی آهنگ ها در کتاب چهل آهنگ برگزیده

تنظیم قطعات به گونه ای است که به راحتی می توان با کمی تمرین آن ها را اجرا کرد. آموزش این کتاب به استاد نیاز دارد و در آموزشگاه این کتاب تدریس می شود.

کتاب اشمیت « تمرینات مقدماتی برای پنچ انگشت»

کتاب اشمیت « تمرینات مقدماتی برای پنچ انگشت»
کتاب اشمیت « تمرینات مقدماتی برای پنچ انگشت»

کتاب اشمیت نوشته آلویس اشمیت است که ندا علی نقی آن را به فارسی برگردانده است. در این کتاب تمرین هایی با سرعت بالا وجود دارد که اجرا و نواختن این تمرین ها به تسلط و مهارت هنرجو کمک می کند.

هر اندازه هنر جو بتواند تمرین های کتاب اشمیت را درست تر و دقیق تر انجام دهد با سرعت بیشتری مهارت او بیشتر می شود. این کتاب در آموزشگاه تدریس می شود و نیاز به استاد دارد.

کتاب خود آموز تصویری  پیانو

کتاب خود آموز تصویری پیانو
کتاب خود آموز تصویری پیانو

کتاب Teach Yourself Visually Piano  خود آموز تصویری  پیانو می باشد. این کتاب به صورت تصویری راه و روش نواختن پیانو را به دوست داران این هنر زیبا آموزش می دهد.

محتوای این کتاب خودآموز تصویری؛

فصل اول شامل کلیاتی در رابطه با پیانو است. در فصل دوم کتاب، نواختن قطعه های ساده و تمرین گام های مختلف پیانو آموزش داده می شود. با استفاده از این کتاب، خواهید توانست، با نمادها و کلیدهای آکورد و خواندن نت های پیانو آشنا شوید. این کتاب تئوری های خسته کننده و وقت گیر ندارد. خیلی راحت و یه آسانی با استفاده از آموزش تصویری خواهید توانست مطالب این کتاب را یاد بگیرید.

خود آموزی تصویری پیانو برای کسانی که دوست دارند، در خانه و بدون رفتن به کلاس آموزشی پیانو را یاد بگیرند، پیشنهاد خوبی می باشد. هنر جویان می توانند به صورت خود آموز، به زبانی ساده با استفاده از تصویر، با آموزش های ابتدایی آشنا شود. زبان نوشتاری این کتاب انگلیسی می باشد. در صورتی که با زبان انگلیسی آشنایی اندک داشته باشید، می توانید از کتاب به راحتی استفاده کنید.

کتاب چگونگی نوازندگی ساز محبوب  پیانو در ده درس

کتاب چگونگی نوازندگی ساز محبوب پیانو در ده درس
کتاب چگونگی نوازندگی ساز محبوب پیانو در ده درس

کتاب « How to play Ppular Piano In ten Easy Lessons» چگونگی نوازندگی ساز محبوب  پیانو در ده درس اثر Norman Monath، کتابی ساده و تصویری که با استفاده از آن هنرجو، خواهد توانست همچون شماره گیری با دستگاه تلفن با دستگاه پیانو ساز بنوازد.

این کتاب شامل درس های ۳۰ دقیقه ای است که به زبانی ساده و جذاب همراه با تصویر به رشته تحریر در آمده است. راز محبوبیت این کتاب در یادگیری آکوردهای پایه و شیوه تطبیق هنرجو با آن می باشد. تصاویر و قطعات تصویری به جذابیت و سهولت یادگیری این کتاب کمک کرده است. این کتاب  به زبان انگلیسی می باشد. با آشنایی اندک با این زبان انگلیسی، می توانید به سهولت از این کتاب استفاده کنید.  

کتاب راهنمای پیانو و کیبورد به زبان ساده

کتاب راهنمای پیانو و کیبورد به زبان ساده
کتاب راهنمای پیانو و کیبورد به زبان ساده

کتاب Piano & Keyboard All-in- One  کتابی ساده و روان در زمینه آموزش پیانو و کیبورد به بیان ساده به زبان انگلیسی است. برای کسانی که آشنایی ابتدایی با پیانو دارند، اما در نواختن مشکل دارند، پیشنهاد خوبی است. تمام اصول نواختن پیانو در این کتاب بیان شده است. با استفاده از نکته های ارزشمند این کتاب می توانید، ایرادهای احتمالی خود در زمینه نواختن پیانو را رفع نمائید.

کتاب فرهنگ لغت آکورد پیانو

     

کتاب فرهنگ لغت آکورد پیانو
کتاب فرهنگ لغت آکورد پیانو

فرهنگ لغت آکورد پیانو «Piano Chord Dictionary » در این راهنمای دستی، به صورت کامل اصول نت‌ نویسی، انگشت‌گذاری و نمودارهای کیبورد برای همه آکوردهای مهم استفاده شده در موسیقی پاپ آمده است. کاربردی‌ترین جایگاه هر آکورد در این راهنما نشان داده شده است. برای هر آکورد دو نت باس داده شده‌اند.
این فرهنگ لغت شامل یک چارت آکورد و چارت مقیاس بزرگ است. آکوردdiminished ، آکوردهای ماژور، آکوردهای افزوده، آکوردهای هفتم، آکوردهای نهم، آکوردهای یازدهم و آکوردهای سیزدهم در این فرهنگ لغت به وضوح نشان داده شده است.

کتاب تسلط بر تکنیک پیانو

کتاب تسلط بر تکنیک پیانو
کتاب تسلط بر تکنیک پیانو

کتاب تسلط بر تکنیک پیانو، « MASTERING PIANO TECHNIQUE» رویکرد جامع بر اساس کیبورد و درک صدا رابطه  ارزشمند برای عملکرد فیزیکی و اهداف موسیقی می باشد. این کتاب منبعی ارزشمند برای پیانیست ها و مربیان می باشد. استاد Fink در این کتاب ایده‌های خود را توضیح داده است. نویسنده همچنین تمرین های نوآورانه و توسعه ‌یافته خود را که مجموعه‌ای از تکنیک‌های پیانو برای بیان عمیق‌ترین ایده‌های موسیقی می‌باشد را تشریح کرده است. زبان نوشتاری این کتاب انگلیسی می باشد.

کتاب هنر پیانیست ۲؛ تسلط بر آثار آهنگسازان برتر

کتاب هنر پیانیست 2؛ تسلط بر آثار آهنگسازان برتر
کتاب هنر پیانیست ۲؛ تسلط بر آثار آهنگسازان برتر

پیانیست و محقق  برجسته، Richard P.Anderson مجموعه ای از مقالات هنرمندان و معلمان برجسته را در این کتاب گردآوری کرده است. این محقق در این کتاب  به تحلیل آثار استاندارد هنرمندان  پیانو می پردازد. وی در این کتاب آماده‌سازی، آموزش و عملکرد نویسندگان برجسته این آثار را مورد بحث و بررسی قرار  می دهد.

محتوای کتاب هنر پیانیست ۲

در این کتاب، یک مجموعه ارزشمند از مشارکت آثار باخ، آنتونیو سولر،‌ گابریل فور، فلیکس مندلسون،‌ ارنو دوانی،‌ هیتو ویلا لوبوس، فرانسیس پولنک، دمیتری کابالوسکی، آرون گوپالند، آلبرتو گین سترا، ساموئل باربر، الیویه مسیان و جان کیج جمع آوری شده است. هر نویسنده،‌ موضوعات منحصربه فرد یک آهنگساز مستقل را بررسی می کند. آن ها سوالات مرتبط با phrasing، سرعت، تفسیر، رنگ، ژست، دینامیک، ریتم،‌ شعر، ابزار و سبک را بررسی و تحلیل می کنند.

 این مجموعه جذاب،‌ با بیش از ۲۵۰ تصویر موزیکال،‌ برای استادان و هنرجویان سطح متوسط و پیشرفته پیانو، استادان و اجراکنندگان سطح دانشگاهی و همه کسانی که عاشق پیانو و موسیقی آن هستند، در دست رس می باشد.

نتیجه گیری

در این مطلب معرفی ۹ کتاب عالی از  بهترین کتاب ها در زمینه پیانو آمده است. برای ارتقاء دانش و مهارت خود در زمینه پیانو می توانید از این کتاب ها استفاده نمائید. کتاب های تصویری برای مبتدی ها بسیار مناسب است. برای تمرین بیشتر و افزایش مهارت نوازندگی کتاب چهل آهنگ، کتاب اشمیت، ده درس برای پیانو و تسلط بر تکنیک پیانو را تمرین کنید. از کتاب محبوب فردیناند بیر برای ارتقاء نوازندگی خود از سطح مبتدی تا پیشرفته، استفاده نمائید. هر جا کم آوردید از لغت نامه آکورد پیانو کمک بگیرید و مشکل خود را حل و فصل نمائید.

در رابطه با معرفی ۹ کتاب عالی از  بهترین کتاب ها در زمینه پیانو هر گونه، نظر، پیشنهاد، انتقاد و یا تجربه سازنده دارید، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

[news_box title=”مطالب مرتبط” link=”http://ritmsaz.ir/category/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a7%d8%b2/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%be%db%8c%d8%a7%d9%86%d9%88/” hc_title=”” count=”4″]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه پستی رایگان

در خرید های بالای 200 هزار تومان هزینه ارسال رایگان است

ضمانت بازگشت وجه

یک هفته ضمانت برگشت مبلغ

ارسال پستی

ارسال سریع و ایمن به همه نقاط ایران

درگاه پرداخت مطمئن

بانک ملت / زرین پال / پارسیان

© ریتم ساز 2020-2008